Wytyczne dla studentów - zajęcia kontaktowe

Szanowni Państwo,

od poniedziałku 26 kwietnia rozpoczynamy na Wydziale Chemii zajęcia kontaktowe. Będą one trwały do środy 9 czerwca włącznie. W okresie tym zawieszone zostają zajęcia zdalne.

Aby zapewnić bezpieczne i sprawne funkcjonowanie Wydziału została przygotowana szczegółowa instrukcja dla studentów (poniżej oraz w załączniku) opisująca zarówno procedurę wejścia jak i poruszania się po budynku.

Poniżej znajdziecie Państwo również linki do formularza do zgłoszenia nieobecności na zajęciach oraz formularza BHP.

Do zobaczenia na Wydziale!

JAK BEZPIECZNIE I SPRAWNIE WEJŚĆ NA TEREN WYDZIAŁU
Sprawdź w aktualnym planie jakie i o której godzinie masz zajęcia na terenie Wydziału Chemii.
* Upewnij się czy jesteś zdrowy. Jeżeli masz wątpliwości, lepiej zostań w domu, zgłoś to prowadzącemu oraz wypełnij formularz zgłaszający Twoją nieobecność umieszczony na stronie wydziału w zakładce dla studenta. Na podstawie zgłoszenia zostanie dla Ciebie wdrożony odpowiedni system pozwalający odrobienie nieobecności.
* Upewnij się przed wyjściem z domu czy zabrałeś legitymację, będzie niezbędna abyś wszedł na teren wydziału.
* Pamiętaj aby mieć własne, niezbędne przybory piśmienne takie jak długopis, ołówek, linijkę nożyczki oraz marker do pisania po szkle. Nie zabieraj zbytecznych rzeczy.
* Przyjedź na zajęcia z 15 minutowym wyprzedzeniem ale nie wcześniej. Pozwól osobom, które mają zajęcia przed Tobą wejść bezpiecznie i bez tłoku.
* W godzinach 7.30-12.00 otwarte będą dwa wejścia do budynku na poziomie 1 i 2.
Wejście na poziomie 1 (z poziomu parkingu) dedykowane dla osób mających zajęcia w salach na poziomie 1 oraz 2. Wejście na poziomie 2 (główne) dedykowane dla osób mających zajęcia w salach na poziomach 3 i 4.
* W godzinach 12.00-21.00 otwarte będzie tylko wejście na poziomie 2.
* Przed wejściem sprawdź w jakiej sali masz zajęcia, i do którego wejścia powinieneś się udać.
* Przygotuj legitymację.
* Stań przed bramką i skieruj twarz na tablet w celu zmierzenia temperatury. Zielone światło oraz komunikat „normalna temperatura” upoważnia do wejścia na wydział.
* Najpóźniej w ciągu 5 sekund od zapalenia się zielonego światła przyłóż legitymację do czytnika znajdującego się z boku.
* Bramka zostaje otwarta i jesteś na terenie wydziału :)
* Pamiętaj o dezynfekcji rąk zaraz po wejściu (dozownik znajduje się po prawej stronie).

JAK BEZPIECZNIE PORUSZAĆ SIĘ NA TERENIE WYDZIAŁU
* Pamiętaj, że na terenie całego wydziału obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a na terenie laboratorium dodatkowo noszenia okularów lub przyłbic ochronnych.
* Szatnia oraz windy na terenie wydziału nie będą czynne.
* Po wejściu na teren wydziału niezwłocznie udaj się pod salę, w której masz zajęcia. Jeśli masz wątpliwości gdzie jest Twoja sala sprawdź to na przygotowanych przy wejściach planach.
* Przestrzegaj oznaczeń znajdujących się na drzwiach, podłogach, ławkach, stołach itp.
* Przed wejściem na salę laboratoryjną pamiętaj o dezynfekcji rąk, założeniu odzieży ochronnej, okularów lub przyłbicy.
* Przygotuj rzeczy niezbędne na zajęcia, a pozostałe, w tym odzież wierzchnią, zostaw na półce przy wejściu.
* Pamiętaj o wpisaniu się na listę obecności.
* Ubierz się ciepło, w trakcie zajęć okna w salach ćwiczeń pozostaną otwarte, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza.
* Stosuj się do poleceń prowadzących, możesz zostać poproszony o opuszczenie sali w celu przeprowadzenia jej dezynfekcji.
* Staraj się nie opuszczać sali ćwiczeń bez wyraźnej potrzeby i pamiętaj o obowiązkowej dezynfekcji rąk po powrocie.
* Zmieniając maseczkę/rękawiczki wyrzucaj je tylko do przeznaczonych do tego celu pojemników.
* Na terenie wydziału stołówka będzie funkcjonowała w godzinach 8:00-16.00, a posiłki będzie można kupić na wynos. Zachęcamy do spożywanie posiłków po za terenem wydziału, a w szczególnych przypadkach (brzydka pogoda) przy stolikach przygotowanych zgodnie z reżimem w holu przy bibliotece na poziomie 1. Siadaj tylko na wyznaczonych miejscach.
* Biuro Obsługi Studenta funkcjonuje w godzinach 8.00-15.00. Maksymalnie w BOS mogą przebywać 2 osoby jednocześnie.
* Staraj się jak najmniej przemieszczać po terenie wydziału.
* Jeżeli poczujesz się źle, zgłoś to prowadzącemu. W sali 3.48 zorganizowane zostało izolatorium, w którym bezpiecznie poczekasz do przybycia służb medycznych.
* Po zakończonych zajęciach wyjście z budynku jest możliwe tylko na poziomie 2.
* Pamiętaj aby przy wyjściu przyłożyć legitymację do czytnika, co będzie sygnałem, że opuściłeś budynek.

Formularz zgłoszenia nieobecności na zajęciach

Formularz BHP

Click here for English version

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik