Szkolenia z baz danych

Szanowni Państwo,

W dniu 12 maja od godziny 9.00 zorganizowane zostanie szkolenie dla zainteresowanych osób z wyszukiwania informacji w bazach danych. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza studentów przygotowujących prace dyplomowe. Szkolenie obejmować będzie bazy: Web of Science, SCOPUS oraz Reaxys. Ponadto, zachęcamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez Web of Science, które odbędą się w maju.

Zapraszamy!

Tytuł: Podstawy efektywnego wyszukiwania i gromadzenia literatury z dziedziny chemii

12.05.2021 r. godz. 9:00

Podczas warsztatu zostaną omówione zasoby naukowe UAM, warunki dostępu zdalnego do subskrypcji, strategie wyszukiwania publikacji i czasopism w bazach cytowań: Web of Science i SCOPUS.

Link do spotkania: MS Teams

Tytuł: Reaxys w praktyce – podstawy

12.05.2021 r. godz. 11:00 – 13:15 (podczas spotkania zaplanowana jest 15 minutowa przerwa)

Podczas spotkania zostaną przedstawione informacje o bazie Reaxys i możliwości wyszukiwania w niej literatury, informacji o właściwościach związków chemicznych i procedurach eksperymentalnych.

Link do spotkania: MS Teams

Szkolenia Web of Science - więcej informacji tutaj