Cykl wykładów noblowskich - zapraszamy!

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów nauk ścisłych na listopadowy „Cykl wykładów noblowskich”.

W trakcie trzech spotkań przedstawione zostaną sylwetki i osiągnięcia tegorocznych Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, fizjologii i medycyny oraz chemii. W sposób przystępny dla każdego omówione i wyjaśnione zostaną zagadnienia z zakresu mechaniki kwantowej i świata splątanych fotonów, sekwencjonowania genomów i paleogenomiki, oraz chemii klik i chemii bioortogonalnej.

Wykłady odbędą się w sposób stacjonarny w budynku Collegium Chemicum (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8) oraz będzie możliwość uczestniczenia w formie online (MS Teams) w następujących terminach:

18 listopada o godz. 12:00- prof. dr hab. Antoni Wójcik (Wydział Fizyki) wygłosi wykład o Noblu z fizyki „Eksperymenty ze splątanymi fotonami, ustalenie naruszenia nierówności Bella i pionierska informatyka kwantowa”
link do wykładu online: MS Teams

23 listopada o godz. 13:00 - prof. dr hab. n. med. Ewa Ziętkiewicz (Instytut Genetyki Człowieka PAN) wygłosi wykład o Noblu z fizjologii i medycyny „Odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka”
link do wykładu: MS Teams

25 listopada o godz. 12:00 - prof. UAM dr hab. Karol Kacprzak (Wydział Chemii) wygłosi wykład o Noblu z chemii „Rozwój chemii „click” i chemii bioortogonalnej”
link do wykładu: MS Teams

UWAGA! W przypadku chęci udziału grup zorganizowanych w wykładzie na wydziale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres wchmedia@amu.edu.pl