Cykl wykładów noblowskich - serdecznie zapraszamy

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Chemii, prof. Macieja Kubickiego, serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów nauk ścisłych na tegoroczny „Cykl wykładów noblowskich”.

W trakcie trzech spotkań przedstawione zostaną sylwetki oraz osiągnięcia tegorocznych Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, fizjologii lub medycyny i chemii. W sposób przystępny dla każdego omówione i wyjaśnione zostaną zagadnienia dotyczące opracowania szczepionek mRNA, wytwarzania bardzo krótkich, attosekundowych impulsów świetlnych oraz nanotechnologii, a dokładniej tzw. kropek kwantowych.

Wykłady odbędą się w sposób stacjonarny w budynku Collegium Chemicum (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8) w auli 2.64 w następujących terminach:

27.11.2023 r. o godz. 10:00 - Prof. Krzysztof Sobczak, Wydział Biologii UAM
Pokonanie immunogenności cząsteczek RNA – droga do opracowania szczepionek mRNA

1.12.2023 r. o godz. 12:00 - Prof. Dominika Wawrzyńczyk, Politechnika Wrocławska
Kolorowa nanotechnologia - co sprawiło że dokonania Bewendiego, Brusa i Ekimova zostały uhonorowane Nagrodą Nobla

5.12.2023 r. o godz. 12:00 - Prof. Konrad J. Kapcia, Wydział Fizyki UAM
Attosekundowe harce fotonów i elektronów. O Nagrodzie Nobla 2023 z fizyki

UWAGA! W przypadku chęci udziału grup zorganizowanych w wykładzie na wydziale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres wchmedia@amu.edu.pl

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Plakat 17.11.2023 Malwina Gabryel
Pobierz PDF Plakat(546.4 KB)