"Chemia zbiera chemię!" UAM dla Ukrainy - wsparcie dla Szpitala Dziecięcego

Szanowni Państwo

chcielibyśmy zwrócić się do członków społeczności akademickiej Wydziału Chemii o wsparcie dla dzieci z Ukrainy. Nasza prośba stanowi odpowiedź na apel Szpitala Dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu, do którego trafiają pierwsze dzieci – niejednokrotnie ze swoimi mamami - z terenów objętych wojną. Wymagające opieki szpitalnej i uciekające przed wojną maluchy potrzebują najbardziej elementarnych produktów. Wydział Chemii chce włączyć się do akcji robiąc zbiórkę celowaną pod hasłem

UAM solidarny z Ukrainą - Chemia zbiera chemię

W ramach zbiórki można dostarczać następujące rzeczy z listy dostarczonej przez Panią Rzecznik szpitala:

• kremy (opakowania zbiorcze)
  • oliwki dla dzieci (opakowania zbiorcze)
  • chusteczki nawilżane (opakowania zbiorcze)
  • szampony (opakowania zbiorcze)
  • żele pod prysznic (opakowania zbiorcze)
  • pasty do zębów (opakowania zbiorcze)
  • szczoteczki (opakowania zbiorcze)
  • płyny i proszki do prania

Dary można dostarczać do pokoju Rady Samorządu Studentów Wydziału Chemii (była księgarnia) oraz wkładać do kosza ustawionego w holu głównym.

Można też pomóc, wpłacając darowiznę na konto szpitala. Środki przeznaczymy na zakup wymienionych produktów.

Dane do wpłat: Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Bank Śląski SA O/Poznań nr 93 1050 1520 1000 0005 0332 1192, z dopiskiem "Dla Ukrainy".

Maciej Kubicki

Dziekan Wydziału Chemii